Pożyczka pod zastaw nieruchomości, dostaniesz bez zdolności kredytowej


Już w tej chwili wypada powiedzieć, że w ostatnim czasie zauważalne zamieszanie na polskim rynku usług pożyczkowych dokonała wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Fachowcy wskazują na fakt, iż coraz to większa grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zadłużeń poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i doświadczonych konsultantów kredytowych nie ma w tym choćby minimalnego szoku. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję zmiany polityki udzielania kredytów przez krajowe banki. Dawno już przeminęły czasy, iż kredyt otrzymywał właściwie każdy i to na tzw. „gębę”. Doprowadziło to do znacznego podwyższenia zadłużeń przeterminowanych, innymi słowy takiego rodzaju które były w sposób wadliwy spłacane. W tej chwili polityka kredytowa zdaje się być o wiele mocniej rygorystyczna. Dostanie kredytu w banku jest stosunkowo ciężkie i z tym pozostaje wiązać to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak bardzo popularna.

Sporo ludzi, które nie orientuje się w zagadnieniach finansów może z całą pewnością zadać pytanie „Czymże różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Główną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Niezależnie od tego są dostrzegalne różnice w formalnościach jakie musimy załatwić aby uzyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona stosunkowo mniejszymi formalnościami.