Pożyczka pod zastaw nieruchomości - prosta droga do dużej gotówki.


Już w tym momencie trzeba powiedzieć, że w ostatnim okresie zauważalne zamieszanie na naszym rynku propozycji finansowych dokonała wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Profesjonaliści wskazują na fakt, iż coraz to większa grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zadłużeń poza układem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i zawodowych doradców pożyczkowych nie ma w tym jakiegokolwiek zaskoczenia. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję modyfikacji strategii przyznawania kredytów przez rodzime banki. Dawno już minęły czasy, że kredyt otrzymywał właściwie każdy i to na tzw. „gębę”. Stało się to powodem znacznego powiększenia zadłużeń przeterminowanych, to znaczy takiego rodzaju które to były w sposób niepoprawny obsługiwane. W tym momencie taktyka kredytowa jawi się być o wiele mocniej rygorystyczna. Otrzymanie kredytu w banku jest stosunkowo kłopotliwe i z tym należy łączyć to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak niesłychanie popularna.

Dużo ludzi, które to nie orientuje się w tematyce finansów może z pewnością postawić pytanie „Czym odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Centralną różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im wypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Abstrahując od tego są pokaźne różnice w formalnościach jakie to musimy załatwić aby uzyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona relatywnie mniejszymi formalnościami.