Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych - kiedy można otrzymać na długi okres?


Znany dwu tygodnik o tematyce finansowej opisał w ostatnim tygodniu dowody statystyczne z których wypływa dosyć niepokojące zjawisko. Okazuje się albowiem, że coraz więcej Młodych Polek i Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z prawidłową obsługą swego zadłużenia. Jest to powodem wielu tragedii życiowych z samobójstwami łącznie. Nie wolno nam dopuszczać do takiego rodzaju sytuacji. Osobom zadłużonym należy się adekwatna pomoc. Jedną ze ścieżek wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto ma możliwość na takową pożyczkę liczyć i gdzie jej szukać? W zwięzłym paragrafie postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę w jak przykrej sytuacji znajduje się osoba zadłużona. Jeśli nie zwraca swoich zobowiązań to właściwie w każdym miejscu otrzymuje odpowiedź negatywną na swój wniosek o użyczenie pożyczki lub kredytu. Jest to zrozumiałe ze względu na nikłą zdolność kredytową. Niemniej jednak takie sformułowanie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są przygotowywane właśnie na tak zawikłane sytuacje.

Fundamentalnym typem pomocy z jakiej posiadają możliwość skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich główną mocną stroną jest to, że nikt nie weryfikuje informacji znajdujących się w tzw. rejestrach dłużników czyli BIK, KRD, BIG itp. Najbardziej istotne w tym przypadku jest porozumienie powstałe pomiędzy pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą zadłużoną. Zabezpieczeniem spłacenia pożyczki jest nieruchomość. Zatem też jeśli tylko mamy mieszkanie, dom lub działkę to o taką pożyczkę mamy możliwość się starać.