Pożyczki pod zastaw nieruchomości jako nowy produkt kredytowy na rynku usług finansowych


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są względnie świeżą ofertą na rodzimym rynku ofert kredytowych. Choć w swojej własnej konstrukcji przypomina już świetnie nam znane kredyty bankowe przydzielane przez zwyczajne banki. Wypada jednak wskazać na nieco zasadniczych różnic.

Kluczowa z nich to podmiot, jaki to jest w stanie użyczyć sumy postulowanej pożyczki. W przypadku gdy przy typowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeżeli mówimy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już podmiot prywatny. Z reguły jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie udzielania pożyczek lub pośredniczenia w zbywaniu nieruchomości.
moja odpowiedź Strona WWW http://www.purevolume.com
Weryfikacja zdolności kredytowej przyszłego pożyczkobiorcy to następna rozbieżność pomiędzy pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Banki chcąc utrzymać zdrową politykę kredytową są obowiązane do analizowania i sprawdzenia osób, które są zainteresowane kredytem. Dzięki temu posiadają, chociażby statystyczne podstawy aby zakładać, że kredyt będzie opłacany w sposób należyty.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości opiera się na nieco odmiennych regułach. Pożyczkodawca nie posiada bowiem opcji sprawdzenia ewentualnej jednostki która jest zainteresowana pozyskaniem pożyczki. Nie ma dostępu do Biura Informacji Kredytowej innymi słowy do fundamentalnego narzędzia którym dysponują bankowe instytucje finansowe. Z związku z tym wymagane jest używanie solidnych gwarancji spłacenia pożyczki