Pożyczka pod zastaw nieruchomości-szczególne warunki na jakich jest przyznawana


Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest w minionym czasie całkiem popularnym tematem. Wypowiedzi na jej temat pozostają jednak skrajne. Swój nieprzychylny klimat zawdzięcza w szczególności wiadomościom medialnym, które to uprzedzają przed rzekomymi minusami, które się z nią wiążą. Uprzedzają przed nieuczciwymi pośrednikami, którzy pod przykrywką przyznawanych pożyczek przechwytywali mieszkania biednych osób. http://ilirenex9n.hatenablog.com/entry/2015/04/09/083341

Rzeczywistość jest jednak nieco bardziej złożona niż w schemacie dobrzy pożyczkobiorcy i nierzetelni pożyczkodawcy. W każdej sferze życia mamy do czynienia z patologiami a co za tym idzie nie powinno się wartościować w sposób ogólny odpowiedniego zjawiska. Typowa pożyczka pod zastaw mieszkania jest całkowicie bezpieczna pod warunkiem, że każda z podpisujących umowę stron rozumie pieczołowicie na co się decyduje.

Pożyczki pod zastaw mieszkań są oferowane poprzez podmioty prywatne (zwykłe kredyty hipoteczne w ich przeciwieństwie są (przekazywane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na regule swobody zawierania umów przez równorzędne podmioty, która to zasada zawiera się polskim KC. Strony umawiają się, że 1-a ze stron udziela pożyczki w określonej wysokości a 2ga strona obiecuje ją spłacić w danym czasie, wraz z dodatkowymi odsetkami i kosztami.
skocz do tych gości
Z racji tego, że osobisty inwestor nie ma uprawnień banku (np. nie posiada możliwości weryfikować osoby w Biurze Informacji Kredytowej). Ubezpiecza się zatem poprzez zrealizowanie wpisu w księgach wieczystych nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to względnie prosta struktura od strony prawniczej.