Pożyczka pod zastaw nieruchomości, dostaniesz bez zdolności kredytowej


Już w tej chwili trzeba oznajmić, że w ostatnim okresie zauważalne zamieszanie na polskim rynku usług finansowych poczyniła wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Specjaliści wskazują na fakt, że coraz większa grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zadłużeń poza systemem bankowym. http://dbneanut.blog.wox.cc
http://podzastaw.org
Dla nas jako dla wieloletnich i zawodowych konsultantów kredytowych nie ma w tym żadnego szoku. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję modyfikacji polityki udzielania kredytów przez krajowe banki. Dawno już przeminęły czasy, iż kredyt uzyskiwał właściwie każdy i to na tzw. „gębę”. Doprowadziło to do znacznego zwiększenia zadłużeń przeterminowanych, to znaczy takich które były w sposób wadliwy opłacane. W tej chwili polityka kredytowa wydaje się być o wiele bardziej rygorystyczna. Dostanie kredytu w banku jest relatywnie oporne i z tym należy wiązać to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak niezwykle atrakcyjna.

Sporo osób, które nie orientuje się w temacie finansów może z pewnością zapytać „Czymże różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Fundamentalną różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Oprócz tego istnieją dostrzegalne różnice w formalnościach jakie powinniśmy załatwić aby pozyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona relatywnie mniejszymi formalnościami.