Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako prosty sposób na wyjście z długów


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są relatywnie świeżą propozycją na rodzimym rynku propozycji kredytowych. Choć w swojej budowie przypomina już dobrze nam znane kredyty bankowe oferowane przez zwyczajne banki. Należy jednakże wskazać na szereg ważnych różnic. http://podzastaw.org

Główna z nich to podmiot, jaki to jest w stanie udzielić sumy wnioskowanej pożyczki. Jeżeli przy zwykłym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeśli mówimy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już podmiot prywatny. Z reguły jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie udzielania pożyczek lub pośredniczenia w zbywaniu nieruchomości.

Weryfikacja zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy to następna rozbieżność między pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Bankowe instytucje finansowe próbując utrzymać wydolną politykę kredytową są zobligowane do badania i sprawdzenia osób, które są zainteresowane otrzymaniem kredytu. Dzięki temu posiadają, przynajmniej statystyczne przesłanki aby zakładać, że kredyt będzie spłacany w sposób poprawny.
Pożyczka z komornikiem - Ty również możesz otrzymać - Off Topic - Browser Game Community - playcomet.com - Play Free MMORPG - Powered by Discuz!
Pożyczka pod zastaw nieruchomości funkcjonuje na odrobinę innych zasadach. Pożyczkodawca nie posiada bowiem opcji sprawdzenia potencjalnej jednostki która jest zainteresowana otrzymaniem pożyczki. Nie dzierży dostępu do Biura Informacji Kredytowej czyli do podstawowego sprzętu jakim dysponują banki. Z związku z tym niezbędne jest stosowanie solidnych zabezpieczeń spłaty pożyczki