Kredyt pod zastaw mieszkania najbardziej atrakcyjne propozycje na rynku.


W teraźniejszych czasach wysoce wzrosła wartość informacji. Ta jednostka, która wie więcej i da radę zrobić pożytek z tej wiedzy praktycznej jest niezwykle poszukiwanym rodzajem pracownika na naszym polskim rynku pracy. Posiadana wiedza może być nam także w dużym stopniu przydatna w prywatnym życiu, nie tylko zawodowym. Dla wielu osób może okazać się zaskoczeniem informacja, iż kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przekazany nie tylko poprzez bank ale także przez osobę prywatną.

Ogólnie mamy możliwość wyróżnić 2 rodzaje tego wariantu pożyczki lub kredytu (w języku potocznym przyjęły się obydwie nazwy). Są między nimi określone rozróżnienia, które to posiadam nadzieję niniejszy artykuł uwypukli. Bank jako organizacja finansowa użycza kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na nabycie domu, kupno lokalu mieszkalnego itp.). Z tej też przyczyny zasoby pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko w sposób zarysowany w umowie kredytu. Bank pragnąc ubezpieczyć zwrot przyznanego kredytu precyzuje wymóg polegający na zrobieniu wpisu w części IV ksiąg wieczystych nieruchomości tj. hipoteka. Dzięki temu w momencie gdy kredyt nie będzie spłacony, będzie mógł w relatywnie krótkim czasie spełnić swoje roszczenia przez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to także pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym wypadku środki finansowe są przekazywane przez prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest z kolei zatwierdzana kancelarii notarialnej. Co więcej pożyczkodawca może się zabezpieczyć poprzez wpis w dziale IV ksiąg wieczystych - hipoteka lub części II ksiąg wieczystych- własność.