Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych - kiedy można otrzymać na długi okres?


Popularnny dwu tygodnik o problematyce finansowej wskazał w ostatnim tygodniu informacje statystyczne z jakich wypływa bardzo niepokojące zjawisko. Okazuje się albowiem, iż coraz to więcej Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z prawidłową obsługą swego własnego zadłużenia. Jest to powodem wielu tragedii życiowych z samobójstwami łącznie. Nie możemy dopuszczać do takiego rodzaju sytuacji. Ludziom zadłużonym wskazana jest adekwatna pomoc. 1-dną z dróg wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto ma możliwość na tego rodzaju pożyczkę liczyć i w którym miejscu jej poszukiwać? W zwięzłym artykule postaram się odpowiedzieć na to zapytanie. Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę w jak kłopotliwej sytuacji jest osoba zadłużona. Wówczas gdy nie spłaca swych zobowiązań to faktycznie w każdym miejscu otrzymuje odpowiedź negatywną na swój wniosek o użyczenie pożyczki lub kredytu. Jest to zrozumiałe zważywszy na nikłą zdolność kredytową. Jednak takie twierdzenie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są tworzone właśnie na tak zawikłane sytuacje.

Podstawowym rodzajem pomocy z jakiej mogą skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich główną korzyścią jest to, że nikt nie weryfikuje danych zawartych w tzw. rejestrach zadłużenia czyli BIK, KRD, BIG itp. Najważniejsze w tym przypadku jest porozumienie powstałe pomiędzy pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą zadłużoną. Gwarantem spłaty pożyczki jest nieruchomość. Stąd też jeśli tylko posiadamy mieszkanie, dom lub parcelę to o taką pożyczkę możemy się starać.