Pożyczka pod zastaw nieruchomości, dostaniesz bez zdolności kredytowej


Już teraz trzeba stwierdzić, iż w minionym czasie zauważalne zamieszanie na naszym rynku ofert kredytowych dokonała wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prymat w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Znawcy wskazują na okoliczność, iż coraz większa grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zobowiązań poza układem bankowym.

Dla nas jako dla długoletnich i obeznanych konsultantów finansowych nie ma w tym jakiegokolwiek szoku. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję modyfikacji polityki dawania kredytów przez polskie banki. Dawno już przeminęły czasy, iż kredyt dostawał w zasadzie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Doprowadziło to do widocznego zwiększenia zadłużeń przeterminowanych, to znaczy takich które były w sposób niewłaściwy spłacane. W tym momencie taktyka kredytowa jest o wiele mocniej rygorystyczna. Zdobycie kredytu w banku jest relatywnie ciężkie i z tym trzeba wiązać to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak niesłychanie atrakcyjna.

Pełno osób, które to nie orientuje się w tematyce finansów jest w stanie z pewnością postawić pytanie „Czym odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Centralną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im wypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Oprócz tego są zauważalne różnice w formalnościach które to musimy załatwić aby otrzymać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona relatywnie mniejszymi formalnościami.