Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako łatwy sposób na wyjście z zadłużenia


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są stosunkowo oryginalną propozycją na naszym rynku usług kredytowych. Niemniej jednak w swej budowie przypomina już dobrze nam znane kredyty bankowe przydzielane przez zwyczajne banki. Trzeba jednakże wskazać na parę ważnych różnic.

1-wsza z nich to podmiot, jaki to jest w stanie użyczyć sumy postulowanej pożyczki. Gdy przy zwykłym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeśli mówimy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już inwestor prywatny. W większości wypadków jest to osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w zakresie przekazywania pożyczek lub pośredniczenia w handlu nieruchomości.

Sprawdzanie zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy to następna różnica pomiędzy pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Bankowe instytucje finansowe próbując utrzymać zdrową politykę kredytową są zobligowane do analizowania i weryfikacji osób, które są zainteresowane kredytem. Dzięki temu posiadają, chociaż statystyczne przesłanki aby zakładać, że dług będzie obsługiwany w sposób należyty.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości opiera się na odrobinę innych regułach. Pożyczkodawca nie ma bowiem opcji sprawdzenia ewentualnej osoby która jest zainteresowana pozyskaniem pożyczki. Nie posiada dostępu do BIK czyli do podstawowego narzędzia którym dysponują banki. Z związku z tym wymagane jest używanie stałych zabezpieczeń spłacenia pożyczki