Pożyczki pod zastaw działki - rzeczy, które pożyczkobiorca wiedzieć musi podczas zaciągania


Pożyczki pod zastaw działki to perfekcyjny środek tak aby w dość okrojonym czasie dostać sporą kwotę gotówki. W minionym okresie stały się one coraz w większym stopniu znane a grono zadowolonych klientów rośnie w stabilnym rytmie.

Jakie warunki wypada osiągnąć aby osiągnąć popularną pożyczkę pod zastaw działki? W 1szej kolejności należy określić, że wypada być właścicielem ustalonej części obszaru tj. działki. Nasze uprawnienie do nieruchomości winno być ustalone dokumentem a w dziale II ksiąg wieczystych musimy figurować jako jedyni właściciele (gdy jest paru współwłaścicieli to konieczna jest ich akceptacja przy podpisywaniu umowy).

W przypadku pożyczki pod zastaw działki, najkorzystniejsza okoliczność to takowa w której parcela nie jest obciążona żadnym prawem osób trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w dziale IV ksiąg wieczystych).

Od wartości zastawianej nieruchomości pozostaje w zależności ostatecznie kwota przekazywanej pożyczki pod zastaw działki. Na przykład jeśli jest to działka budowlana to jej cena jest relatywnie większa niźli np. terenu rolniczego. Z tej przyczyny inwestor jest skłonny udzielić pożyczki w wiekszej wysokości z racji tego, że ubezpieczenie spłaty jest podobnie trwałe.

Pożyczka pod zastaw działki jest kompletnie bezpieczna albowiem do podpisania i potwierdzenie warunków umownych dochodzi w kancelarii Notariusza. Dzięki temu każda ze stron dostaje pewność, że wszystkie sprawy od strony prawniczej zostaną przeprowadzone z właściwą pieczołowitością.