Pożyczki pod zastaw działki - rzeczy, które pożyczkobiorca wiedzieć musi podczas zaciągania


Pożyczki pod zastaw działki to perfekcyjny sposób żeby w relatywnie krótkim czasie otrzymać sporą sumę gotówki. W ostatnim czasie stały się one coraz w wyższym stopniu atrakcyjne a grono zadowolonych odbiorców wzrasta w stabilnym tempie.

Jakiego typu warunki przychodzi osiągnąć aby pozyskać popularną pożyczkę pod zastaw działki? W 1szej kolejności warto określić, że powinno się być właścicielem konkretnej partii terenu tj. działki. Wykorzystywane przez nas prawo do nieruchomości winno być stwierdzone dokumentem a w kategorii II KW winniśmy figurować jako jedyni właściciele (jeżeli jest kilku współwłaścicieli to niezbędna jest ich zgoda przy spisywaniu umowy).

W przypadku pożyczki pod zastaw działki, najlepsza sytuacja to takowa w której działka nie jest obciążona żadnym prawem osób trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w dziale IV KW).

Od wyceny zastawianej posiadłości pozostaje w zależności finalnie suma przyznawanej pożyczki pod zastaw działki. Na przykład jeśli jest to parcela budowlana to jej cena jest znacznie większa aniżeli np. obszaru rolnego. Z tej przyczyny inwestor jest skłonny użyczyć pożyczki w wiekszej wysokości z takiej przyczyny, że zabezpieczenie spłaty jest podobnie rzetelne.

Pożyczka pod zastaw działki jest kompletnie bezpieczna ponieważ do podpisania i zatwierdzenia umowy dochodzi w kancelarii notarialnej. Dzięki temu każda ze stron dostaje pewność, że wszystkie sprawy od strony prawnej zostaną zrealizowane z właściwą pieczołowitością.