Pożyczki pod zastaw działki - najistotniejsze rzeczy jakie powinieneś wiedzieć podczas zaciągnia


Pożyczki pod zastaw działki to wyśmienity sposób ażeby w dość krótkim czasie uzyskać poważną sumę gotówki. W ostatnim okresie stały się one coraz to bardziej znane a krąg usatysfakcjonowanych klientów wzrasta w trwałym tempie. pozyczki na oswiadczenie
strona
Jakiego typu wytyczne powinno się spełnić aby otrzymać interesującą pożyczkę pod zastaw działki? W 1szej kolejności pozostaje wskazać, że należy być właścicielem konkretnej partii terenu tj. działki. Dzierżone przez nas prawo do nieruchomości powinno być stwierdzone aktem notarialnym a w dziale II KW musimy figurować jako jedyni posiadacze (jeżeli jest kilku współwłaścicieli to niezbędna jest ich akceptacja przy podpisywaniu umowy).

W przypadku pożyczki pod zastaw działki, doskonała okoliczność to taka w której działka nie jest obciążona żadnym prawem jednostek 3-ich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w kategorii IV KW).

Od wyceny zastawianej nieruchomości zależy finalnie kwota przekazywanej pożyczki pod zastaw działki. Dla przykładu jeśli jest to parcela budowlana to jej wartość jest znacznie wyższa niźli np. gruntu rolniczego. Z tego powodu inwestor jest skłonny użyczyć pożyczki w większej wartości z racji tego, że ubezpieczenie spłaty jest równie trwałe.

Pożyczka pod zastaw działki jest kompletnie bezpieczna dlatego, że do podpisania i potwierdzenie umowy dochodzi w kancelarii notarialnej. Dzięki temu każda ze stron uzyskuje gwarancję, że wszelkie kwestie od strony prawnej pozostaną zrealizowane z właściwą starannością.