Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników


Każda osoba, która to chociaż raz w całym swym życiu miała do czynienia z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała określenie BIK. Dla niektórych jest to czarna księga dłużników w której w życiu nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele informujący skrót wzięty z nomenklatury bankowej, który to zwyczajnemu użytkownikowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu określenie kredyt bez bik.

W krótkim artykule postaramy się naszym czytelnikom wyłożyć te zasadnicze terminy. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy organizacja, która została powołana do życia poprzez Związek Banków Polskich na początku lat 90-tych, krótko po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki poczyniły banki żeby taktyka kredytowa była prowadzona na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzna baza danych do której dostęp mogą mieć jedynie banki. Trafiają do niej wiadomości o tym, iż staramy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie spłacamy ustalonego kredytu jak również znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które odbieramy za określone czynności. http://podzastaw.org pozyczka hipoteczna

Kredyt bez bik jak bez problemu możemy się domyśleć jest to kredyt jaki jesteśmy w stanie osiągnąć bez weryfikacji informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Tego rodzaju usługą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze zwrotem swoich zobowiązań i dosyć często mają duże opóźnienia. Trzeba tutaj oznajmić, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są przydzielane poprzez podmioty pozabankowe.