Pożyczka pod zastaw nieruchomości - podstawowe informacji i warunki udzielenia

http://podzastaw.org przegląd strony
Pożyczki pod zastaw nieruchomości są względnie oryginalną ofertą na rodzimym rynku propozycji kredytowych. Chociaż w swojej własnej budowie przypomina już dobrze nam znane kredyty bankowe udzielane przez zwykłe banki. Warto jednakże wskazać na nieco fundamentalnych różnic.

1-wsza z nich to podmiot, który jest w stanie udzielić kwotę postulowanej pożyczki. Jeżeli przy standardowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to wówczas gdy rozmawiamy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już podmiot prywatny. W większości wypadków jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w przedmiocie przekazywania pożyczek lub pośredniczenia w zbywaniu nieruchomości.

Sprawdzanie zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy to kolejna różnica między pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Banki chcąc utrzymać wydolną politykę kredytową są zobowiązane do badania i weryfikacji osób, które to są zainteresowane otrzymaniem kredytu. Dzięki temu posiadają, przynajmniej statystyczne podstawy aby domniemywać, że dług będzie spłacany w sposób poprawny.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości funkcjonuje na odrobinę odrębnych zasadach. Pożyczkodawca nie ma bowiem szansy sprawdzenia potencjalnej osoby która jest zainteresowana pozyskaniem pożyczki. Nie posiada dostępu do Biura Informacji Kredytowej czyli do fundamentalnego sprzętu jakim dysponują banki. Z związku z tym niezbędne jest używanie solidnych gwarancji spłacenia pożyczki