Pożyczka na oświadczenie. Wszystko co pożyczkobiorca wiedzieć powinien.

Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych- w jaki sposób uzyskać? - lneonggk1’s Blog
Żyjemy w systemie materialistycznym. Jesteśmy w stanie to uchwycić każdego dnia, oglądając telewizję, wędrując po Sieci internetowej i czytając bieżącą prasę. Z każdego miejsca napastują nas oferty reklamowe, które pobudzają do zakupu nowego pojazdu lub nowatorskiego telewizora. To co jeszcze dwanaście miesięcy temu było ostatnim krzykiem techniki, w tej chwili jest już anachroniczne. W jaki sposób damy radę coś kupić jeżeli nasze wynagrodzenie na to nie pozwala. Wspaniałym wyjściem jest pożyczka na oświadczenie. źródło

W tym momencie mamy możliwość postawić wątpliwość „Czym pożyczka na oświadczenie różni się od innych produktów pożyczkowych, które są oferowane na naszym własnym rynku finansowym”? Kluczowym zagadnieniem w tym wypadku jest wyrażenie oświadczenie. Trzeba bowiem zdać sobie sprawę, że przeważnie jeśli ubiegamy się o kredyt bądź pożyczkę w agencji bankowej to będziemy zobowiązani do zaprezentowania zaświadczenia o przychodach. Jest to o tyle ważne, iż na tego rodzaju dokumencie są widoczne możliwe obciążania (np. z tytułu pożyczki zakładowej) w tym egzekucja komornicza. W przypadku gdy bank widzi taką informację to oczywistym jest, iż kredytu w jakimkolwiek przypadku nie udzieli.

Pożyczka na oświadczenie to propozycja przeznaczona przede wszystkim do jednostek zadłużonych lub takich, które nie mają formalnej możliwości potwierdzenia pochodzenia swojego przychodu (zwykłe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki tego rodzaju są udzielane z reguły przez podmioty działające poza sektorem bankowym tzw. spółki chwilówkowe.