Kredyt pod zastaw mieszkania - nowa propozycja dla osób zadłużonych


W nowoczesnych czasach wysoce wzrosła cena informacji. Ta jednostka, która to wie więcej i jest w stanie zrobić pożytek z tej wiedzy jest nadzwyczaj poszukiwanym rodzajem pracownika na naszym polskim rynku pracy. Posiadana wiedza jest w stanie być nam również wysoko użyteczna w prywatnym życiu, nie tylko i wyłącznie zawodowym. Dla dużej liczby osób może okazać się zaskoczeniem informacja, że kredyt pod zastaw mieszkania może zostać udzielony nie tylko poprzez bank ale także poprzez osobę prywatną.

Generalnie damy radę rozróżnić 2 rodzaje tego typu pożyczki lub kredytu (w języku potocznym przyjęły się obydwie nazwy). Występują między nimi określone rozróżnienia, które mam nadzieję niniejszy paragraf uwypukli. Bank jako organizacja finansowa udziela kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na kupno domu, zakup lokalu mieszkalnego itp.). Z tej też przyczyny zasoby pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko i wyłącznie w sposób zdefiniowany w umowie kredytu. Bank chcąc ubezpieczyć spłatę udzielonego kredytu stawia wymóg polegający na zrobieniu zapisu w dziale IV ksiąg wieczystych nieruchomości tj. hipoteka. Dzięki temu w chwili gdy kredyt nie będzie spłacony, będzie mógł w względnie krótkim czasie spełnić swoje roszczenia przez prowadzenie egzekucji z nieruchomości. http://podzastaw.org
pozyczki dla zadluzonych
Kredyt pod zastaw mieszkania to również pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym przypadku pieniądze są udzielane za pośrednictwem prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest natomiast podpisywana kancelarii notarialnej. Na dodatek pożyczkodawca ma możliwość się zabezpieczyć przez zapis w części IV ksiąg wieczystych - hipoteka lub części II KW- własność.