Pożyczki pod zastaw nieruchomości - na jakie rzeczy musimy patrzeć przy zaciąganiu ?


Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest w minionym okresie dość popularnym tematem. Oceny na jej temat są jednakże całkowicie odmienne. Swój nieprzyjazny klimat zawdzięcza przede wszystkim doniesieniom medialnym, które to uprzedzają przed rzekomymi nieprawidłowościami, które się z nią wiążą. Przestrzegają przed nierzetelnymi pośrednikami, którzy pod pozorem przekazywanych pożyczek zabierali mieszkania biednych ludzi.

Prawda wydaje się być jednakże nieco bardziej skomplikowana niż w schemacie dobrzy pożyczkobiorcy i źli pożyczkodawcy. W każdej dziedzinie życia mamy do czynienia z wynaturzeniami a co za tym idzie nie powinno się oceniać w sposób generalny odpowiedniego zjawiska. Typowa pożyczka pod zastaw mieszkania jest całkowicie bezpieczna pod warunkiem, że każda z umawiających się stron rozumie ściśle na co się zgadza. pozyczki dla zadluzonych

Pożyczki pod zastaw mieszkań są przydzielane przez podmioty prywatne (zwyczajne kredyty hipoteczne w ich przeciwieństwie są (oferowane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na zasadzie swobody zawierania umów przez równorzędne podmioty, która to to reguła mieści się polskim kodeksie cywilnym. Strony umawiają się, że jedna ze stron udziela pożyczki w określonej wartości a 2ga strona zobowiązuje się ją spłacić w danym okresie, razem z pobocznymi odsetkami i wydatkami.
kliknij tutaj
Z racji tego, że prywatny inwestor nie dzierży przywilejów banku (np. nie będzie w stanie weryfikować osoby w Biurze Informacji Kredytowej). Ubezpiecza się zatem poprzez dokonanie adnotacji w KW nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to stosunkowo nieskomplikowana struktura od strony prawnej.