Pożyczki pod zastaw działki - najważniejsze rzeczy na jakie trzeba zwracać uwagę przy zaciąganiu


Pożyczki pod zastaw działki to doskonały środek tak aby w relatywnie okrojonym czasie uzyskać znaczną kwotę gotówki. W ostatnim czasie stały się one coraz w wyższym stopniu znane a krąg zadowolonych konsumentów wzrasta w stabilnym tempie.

Jakiego rodzaju warunki powinno się osiągnąć aby otrzymać atrakcyjną pożyczkę pod zastaw działki? W pierwszej kolejności pozostaje określić, że powinno się być właścicielem konkretnej partii gruntu tj. działki. Wykorzystywane przez nas prawo do nieruchomości winno być stwierdzone dokumentem a w kategorii II KW winniśmy widnieć jako jedyni właściciele (jeśli jest paru współwłaścicieli to potrzebna jest ich zgoda przy podpisywaniu umowy).

W wypadku pożyczki pod zastaw działki, idealna sytuacja to takowa w której działka nie jest obciążona żadnym uprawnieniem osób trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w dziale IV KW).

Od wartości zastawianej nieruchomości pozostaje w zależności finalnie kwota przekazywanej pożyczki pod zastaw działki. Przykładowo jeśli jest to działka budowlana to jej cena jest stosunkowo wyższa niźli np. gruntu rolniczego. Z tego powodu inwestor będzie skłonny udzielić pożyczki w wiekszej wysokości z takiej przyczyny, że zabezpieczenie spłaty jest równie solidne.

Pożyczka pod zastaw działki jest w pełni bezpieczna gdyż do podpisania i potwierdzenie umowy dochodzi w kancelarii notarialnej. Dzięki temu każda ze stron otrzymuje gwarancję, że wszystkie kwestie od strony prawniczej pozostaną zrobione z należytą pieczołowitością.