Pożyczka pod zastaw nieruchomości - prosta droga do dużej gotówki.


Już w tym momencie trzeba powiedzieć, że w ostatnim okresie zauważalne zamieszanie na naszym rynku propozycji kredytowych uczyniła informacja o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Profesjonaliści wskazują na okoliczność, iż coraz szersza grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zadłużeń poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i profesjonalnych konsultantów finansowych nie ma w tym choćby minimalnego zaskoczenia. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję zmiany polityki przyznawania kredytów przez nasze banki. Dawno już przeminęły czasy, iż kredyt pozyskiwał w zasadzie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Doprowadziło to do widocznego podwyższenia zadłużeń przeterminowanych, innymi słowy tego typu które to były w sposób nieprawidłowy opłacane. W tej chwili polityka kredytowa jawi się być o wiele mocniej rygorystyczna. Otrzymanie kredytu w banku jest względnie ciężkie i z tym powinno się łączyć to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak nader popularna.

Pełno osób, które nie orientuje się w problematyce finansów jest w stanie z pewnością postawić pytanie „Czym odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Główną różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Prócz tego są duże różnice w formalnościach które to musimy załatwić aby pozyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona względnie mniejszymi formalnościami.