Pożyczka na oświadczenie. Wszystko co pożyczkobiorca wiedzieć powinien.


Egzystujemy w systemie materialistycznym. Posiadamy możliwość to uchwycić każdego poranka, oglądając telewizję, wędrując po Internecie i czytając bieżącą prasę. Z każdego obszaru napastują nas oferty marketingowe, które pobudzają do zakupu nowego pojazdu lub nowego odbiornika telewizyjnego. To co jeszcze dwanaście miesięcy wstecz było szczytem technologii, dziś jest już anachroniczne. W jaki sposób damy radę coś kupić jeżeli nasze honorarium na to nie daje szansy. Kapitalnym rozwiązaniem jest pożyczka na oświadczenie.

W tej chwili możemy zadać wątpliwość „Czym pożyczka na oświadczenie odróżnia się od pozostałych artykułów kredytowych, które są przedkładane na naszym własnym rynku usług finansowych”? Fundamentalnym zagadnieniem w tym przypadku jest termin oświadczenie. Należy bowiem zdać sobie sprawę, iż na ogół jeśli ubiegamy się o kredyt bądź pożyczkę w agencji bankowej to będziemy zobowiązani do przedłożenia zaświadczenia o przychodach. Jest to o tyle kluczowe, iż na takim dokumencie widnieją potencjalne obciążania (np. z tytułu pożyczki zakładowej) w tym egzekucja komornicza. Jeżeli bank zobaczy tego rodzaju wzmiankę to jasnym jest, iż kredytu w żadnym przypadku nie przydzieli.

Pożyczka na oświadczenie to oferta przeznaczona przede wszystkim do jednostek zadłużonych lub takich, które nie posiadają formalnej możliwości potwierdzenia pochodzenia swego zarobku (zwyczajowe zatrudnienie bez umowy o pracę tzw. „na czarno”). Pożyczki takiego rodzaju są przydzielane najczęściej przez podmioty funkcjonujące poza sektorem bankowym tzw. firmy chwilówkowe.