Pożyczka pod zastaw nieruchomości dostę-na bez BIK


Już w tej chwili musimy oznajmić, iż w minionym czasie znaczne zamieszanie na polskim rynku usług kredytowych zrobiła wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prym w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Znawcy wskazują na okoliczność, iż coraz to szersza grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zobowiązań poza układem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i zawodowych konsultantów kredytowych nie ma w tym żadnego szoku. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję zmiany strategii udzielania kredytów przez nasze banki. Dawno już przeminęły czasy, że kredyt pozyskiwał praktycznie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Stało się to powodem znacznego zwiększenia zadłużeń przeterminowanych, innymi słowy tego rodzaju które były w sposób niestosowny obsługiwane. W tej chwili polityka kredytowa jest o wiele mocniej rygorystyczna. Dostanie kredytu w banku jest względnie ciężkie i z tym powinno się łączyć to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak niezmiernie popularna.

Masa osób, które to nie orientuje się w zagadnieniach finansów jest w stanie z całą pewnością zapytać „Czymże różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Nadrzędną różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Niezależnie od tego są duże różnice w formalnościach jakie to powinniśmy załatwić aby otrzymać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona relatywnie mniejszymi formalnościami.