Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych - kiedy można otrzymać na długi okres?


Znany dwu tygodnik o problematyce finansowej wskazał w minionym tygodniu dowody statystyczne z jakich wynika bardzo niepokojące zjawisko. Okazuje się bowiem, że coraz większa ilość Młodych Polaków zadłuża się ponad stan a co gorsza nie radzi sobie z poprawną obsługą swego własnego obciążenia. Przyczynia się do dużej liczby katastrof życiowych z samobójstwami łącznie. Nie możemy dopuszczać do takich sytuacji. Ludziom zadłużonym wskazana jest stosowna pomoc. 1-dną z dróg wyjścia z problemów finansowych są pożyczki pozabankowe dla zadłużonych.

Kto ma możliwość na taką pożyczkę liczyć i gdzie jej szukać? W krótkim artykule postaram się odpowiedzieć na to zapytanie. Przede wszystkim wypada zdać sobie sprawę w jak trudnej sytuacji znajduje się osoba zadłużona. Jeśli nie opłaca swoich zadłużeń to właściwie w każdym miejscu uzyskuje odpowiedź niekorzystną na swój wniosek o przekazanie pożyczki lub kredytu. Jest to zrozumiałe zważywszy na nikłą zdolność kredytową. Jednakże takie stwierdzenie nie załatwia sprawy. Pożyczki pozabankowe dla zadłużonych są przygotowywane właśnie na tak zawiłe sytuacje.

Podstawowym typem pomocy z jakiej to mają możliwość skorzystać osoby zadłużone są pożyczki pod zastaw nieruchomości. Ich główną mocną stroną jest to, że nikt nie bada danych zamieszczonych w tzw. bazach dłużników czyli BIK, KRD, BIG itp. Najważniejsze w tym przypadku jest porozumienie powstałe pomiędzy pożyczkodawcą- prywatnym inwestorem a pożyczkobiorcą- osobą zadłużoną. Gwarantem spłacenia pożyczki jest nieruchomość. Stąd też jeśli tylko posiadamy lokal mieszkalny, dom lub działkę to o tego rodzaju pożyczkę jesteśmy wstanie się starać.