Pożyczka pod zastaw nieruchomości-szczególne warunki na jakich jest przyznawana

http://podzastaw.org
Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest w ostatnim czasie dosyć popularnym tematem. Poglądy na jej temat bywają jednak całkowicie różne. Swój nieprzyjazny klimat zawdzięcza w szczególności wiadomościom medialnym, które to przestrzegają przed rzekomymi nieprawidłowościami, które to się z nią wiążą. Przestrzegają przed nierzetelnymi pośrednikami, którzy pod przykrywką przyznawanych pożyczek przejmowali lokale mieszkalne ubogich osób. http://contains4xzw.blog.wox.cc

Rzeczywistość zdaje się być jednakże trochę bardziej skomplikowana niż w modelu dobrzy pożyczkobiorcy i niedobrzy pożyczkodawcy. W każdej sferze życia mamy do czynienia z wynaturzeniami a co za tym idzie nie możemy wartościować w sposób generalny konkretnego zjawiska. Typowa pożyczka pod zastaw mieszkania jest w pełni bezpieczna pod warunkiem, że każda z podpisujących umowę stron rozumie precyzyjnie na co się decyduje.

Pożyczki pod zastaw mieszkań są dawane przez podmioty prywatne (standardowe kredyty hipoteczne w ich przeciwieństwie są (przekazywane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na zasadzie swobody zawierania umów przez równorzędne podmioty, jaka to zasada mieści się polskim KC. Strony ustalają, że jedna ze stron udziela pożyczki w określonej wysokości a 2ga strona zobowiązuje się ją spłacić w danym terminie, razem z dodatkowymi odsetkami i wydatkami.

Z racji tego, że prywatny inwestor nie ma przywilejów banku (np. nie będzie w stanie weryfikować osoby w BIK). Ubezpiecza się wobec tego poprzez zrealizowanie adnotacji w księgach wieczystych nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to stosunkowo nieskomplikowana konstrukcja od strony prawnej.