Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako prosty sposób na wyjście z długów


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są dość nową propozycją na rodzimym rynku ofert kredytowych. Aczkolwiek w swojej konstrukcji przypomina już dobrze nam znane kredyty bankowe oferowane przez zwykłe banki. Warto jednak wskazać na kilka zasadniczych różnic.
dodatkowe środki
Naczelna z nich to podmiot, który jest w stanie przekazać sumy postulowanej pożyczki. Gdy przy standardowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeżeli rozmawiamy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już podmiot prywatny. Najczęściej jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w przedmiocie przyznawania pożyczek lub pośredniczenia w sprzedaży nieruchomości.

Analiza historii kredytowej przyszłego pożyczkobiorcy to kolejna rozbieżność pomiędzy pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Bankowe instytucje finansowe próbując utrzymać wydolną politykę kredytową są zobowiązane do badania i sprawdzenia osób, które są zainteresowane otrzymaniem kredytu. Dzięki temu posiadają, chociaż statystyczne podstawy aby domniemywać, że dług będzie obsługiwany w sposób właściwy.
Pożyczki pod zastaw nieruchomości - Podzastaw.org
Pożyczka pod zastaw nieruchomości działa na nieznacznie odrębnych regułach. Pożyczkodawca nie ma bowiem szansy przetestowania potencjalnej jednostki która jest zainteresowana uzyskaniem pożyczki. Nie posiada dostępu do BIK innymi słowy do fundamentalnego sprzętu jakim dysponują banki. Z związku z tym niezbędne jest stosowanie stałych zabezpieczeń spłaty pożyczki