Pożyczki pod zastaw działki - rzeczy, które pożyczkobiorca wiedzieć musi podczas zaciągania


Pożyczki pod zastaw działki to wyśmienity sposób aby w względnie okrojonym czasie uzyskać poważną kwotę pieniędzy. W ostatnim czasie stały się one coraz bardziej atrakcyjne a krąg usatysfakcjonowanych nabywców wzrasta w stałym rytmie.

Jakiego typu wytyczne trzeba osiągnąć aby uzyskać interesującą pożyczkę pod zastaw działki? W 1szej kolejności pozostaje określić, że trzeba być właścicielem konkretnej części terenu tj. działki. Nasze uprawnienie do nieruchomości powinno być ustalone dokumentem a w dziale II ksiąg wieczystych musimy figurować jako jedyni posiadacze (w przypadku gdy jest kilku współwłaścicieli to niezbędna jest ich akceptacja przy zawieraniu umowy).
http://podzastaw.org
W wypadku pożyczki pod zastaw działki, najlepsza sytuacja to taka w której działka nie jest obciążona jakimkolwiek prawem osób 3-ich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenie hipoteczne w sekcji IV KW).
przejdź tutaj
Od wyceny zastawianej posiadłości jest zależna ostatecznie kwota przyznawanej pożyczki pod zastaw działki. Przykładowo jeśli jest to działka budowlana to jej cena jest względnie większa aniżeli np. obszaru rolnego. Z tej przyczyny inwestor jest skłonny udzielić pożyczki w większej wysokości z racji tego, że ubezpieczenie spłaty jest podobnie trwałe.

Pożyczka pod zastaw działki jest w pełni bezpieczna bowiem do podpisania i zatwierdzenia umowy dochodzi w kancelarii Notariusza. Dzięki temu każda ze stron dostaje gwarancję, że wszelkie kwestie od strony prawnej zostaną zrealizowane z właściwą starannością.