Pożyczki pod zastaw działki - najistotniejsze rzeczy jakie powinieneś wiedzieć podczas zaciągnia

przeczytaj artykuł
Pożyczki pod zastaw działki to znakomity środek ażeby w stosunkowo okrojonym czasie pozyskać poważną kwotę pieniędzy. W minionym czasie stały się one coraz to w większym stopniu wzięte a krąg usatysfakcjonowanych konsumentów rośnie w stałym tempie.

Jakiego rodzaju wytyczne pozostaje osiągnąć aby uzyskać atrakcyjną pożyczkę pod zastaw działki? W 1szej kolejności wypada określić, że wypada być właścicielem określonej części terenu tj. działki. Nasze prawo do nieruchomości powinno być ustalone aktem notarialnym a w dziale II ksiąg wieczystych musimy figurować jako jedyni właściciele (jeśli jest kilku współwłaścicieli to potrzebna jest ich akceptacja przy podpisywaniu umowy).
http://podzastaw.org
W wypadku pożyczki pod zastaw działki, doskonała okoliczność to taka w której działka nie jest obciążona jakimkolwiek prawem jednostek 3-ich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w dziale IV ksiąg wieczystych).

Od wartości zastawianej nieruchomości zależy finalnie suma przekazywanej pożyczki pod zastaw działki. Na przykład jeśli jest to parcela budowlana to jej wartość jest relatywnie większa aniżeli np. obszaru rolniczego. Z tego powodu inwestor będzie skłonny udzielić pożyczki w wiekszej wartości z racji tego, że zabezpieczenie spłaty jest równie solidne.

Pożyczka pod zastaw działki jest całkowicie bezpieczna dlatego, że do podpisania i zatwierdzenia umowy dochodzi w kancelarii notarialnej. Dzięki temu każda ze stron dostaje gwarancję, że wszystkie kwestie od strony prawniczej pozostaną zrobione z należytą starannością.