Pożyczki pod zastaw nieruchomości jako nowy produkt kredytowy na rynku usług finansowych


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są stosunkowo nową propozycją na rodzimym rynku ofert kredytowych. Niemniej jednak w swojej konstrukcji przypomina już dobrze nam znajome kredyty bankowe przydzielane przez typowe banki. Powinno się jednakże wskazać na parę ważnych rozbieżności.
pozyczki pozabankowe bydgoszcz
1-wsza z nich to podmiot, który to jest w stanie użyczyć kwotę postulowanej pożyczki. Jeśli przy standardowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeśli rozmawiamy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już inwestor prywatny. Zwykle jest to osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą w zakresie przyznawania pożyczek lub pośredniczenia w sprzedaży nieruchomości.
ten artykuł
Weryfikacja zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy to kolejna różnica pomiędzy pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Banki chcąc podtrzymać zdrową politykę kredytową są zobowiązane do analizowania i weryfikacji osób, które to są zainteresowane kredytem. Dzięki temu posiadają, chociażby statystyczne podstawy aby zakładać, że dług będzie spłacany w sposób właściwy.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości funkcjonuje na nieznacznie odmiennych zasadach. Pożyczkodawca nie ma bowiem możliwości sprawdzenia potencjalnej jednostki która jest zainteresowana otrzymaniem pożyczki. Nie dzierży dostępu do BIK czyli do podstawowego narzędzia którym dysponują bankowe instytucje finansowe. Z związku z tym niezbędne jest stosowanie stałych gwarancji spłaty pożyczki