Pożyczki pod zastaw działki - najistotniejsze rzeczy jakie powinieneś wiedzieć podczas zaciągnia


Pożyczki pod zastaw działki to doskonały środek aby w relatywnie krótkim czasie uzyskać sporą kwotę pieniędzy. W ostatnim okresie stały się one coraz to w wyższym stopniu popularne a grono usatysfakcjonowanych odbiorców rośnie w stałym tempie. Pożyczki pod zastaw nieruchomości - Podzastaw.org

Jakie warunki należy osiągnąć aby pozyskać interesującą pożyczkę pod zastaw działki? W pierwszej kolejności warto wskazać, że wskazane jest być właścicielem konkretnej partii obszaru tj. parceli. Dzierżone przez nas prawo do nieruchomości winno być ustalone aktem notarialnym a w dziale II ksiąg wieczystych powinniśmy figurować jako jedyni właściciele (wówczas gdy jest kilku współwłaścicieli to niezbędna jest ich zgoda przy zawieraniu umowy). tutaj jest jego komentarz

W przypadku pożyczki pod zastaw działki, najlepsza okoliczność to taka w której działka nie jest obciążona jakimkolwiek prawem jednostek 3-ich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenie hipoteczne w dziale IV KW).

Od wyceny zastawianej nieruchomości jest zależna finalnie suma przyznawanej pożyczki pod zastaw działki. Dla przykładu jeśli jest to działka budowlana to jej wartość jest stosunkowo większa aniżeli np. gruntu rolniczego. Z tego powodu inwestor będzie skłonny użyczyć pożyczki w większej wysokości z racji tego, że zabezpieczenie spłaty jest równie trwałe.

Pożyczka pod zastaw działki jest w pełni bezpieczna dlatego, że do podpisania i potwierdzenie warunków umownych dochodzi w kancelarii notarialnej. Dzięki temu każda ze stron uzyskuje pewność, że wszystkie sprawy od strony prawniczej pozostaną przeprowadzone z właściwą starannością.