Kredyt bez bik to idealne rozwiązanie dla każdej zadłużonej osoby


Każda jednostka, jaka chociażby raz w całym swym życiu miała zetknięcie z agencjami bankowymi z pewnością słyszała określenie BIK. Dla niektórych jest to czarna księga dłużników w której to przenigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele informujący skrót zaczerpnięty z terminologii kretytowej, który przeciętnemu klientowi nic nie mówi. Tym bardziej określenie kredyt bez bik.

W zwięzłym artykule postaramy się naszym użytkownikom wyłożyć te naczelne terminy. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli instytucja, jaka została stworzona przez Związek Banków Polskich u zarania lat dziewięćdziesiątych, w krótkim czasieo po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki uczyniły banki żeby strategia kredytowa była przeprowadzana na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzny rejestr informacji do której to dostęp mają jedynie banki. Wchodzą do niej adnotacje o tym, że ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie opłacamy konkretnego zobowiązania jak też znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które dostajemy za poszczególne czynności.

Kredyt bez bik jak łatwo się domyśleć jest to kredyt jaki możemy otrzymać bez analizy informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Tego rodzaju ofertą są zainteresowane przede wszystkim osoby, które to nie radzą sobie ze spłatą swych zadłużeń i dosyć często mają widoczne opóźnienia. Wypada tutaj stwierdzić, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są udzielane przez podmioty pozabankowe.