Pożyczki bez zaświadczeń- nie badamy dochodu, nie wymagamy poręczycieli


Epoka Demokracji Ludowej gdy staliśmy po parenaście godz, nieraz w dokuczliwych warunkach pogodowych po jakiś produkt w niemających końca kolejkach minęły definitywnie. W tym momencie, po dwudziestu pięciu latach od przemiany ustrojowej żyjemy już w zgoła odrębnych warunkach ekonomicznych i społecznych. Egzystujemyw społeczeństwie konsumpcyjnym w jakim o coraz większej ilości spraw rozstrzyga posiadanie środków finansowych. Rosnące wymagania konsumpcyjne pobudziły rynek ofert kredytowych. W minionych tygodniach i miesiącach rzeczywistym przebojem okazały się pożyczki bez zaświadczeń.

Z czym trzeba łączyć naprawdę ogromne zainteresowanie tym szczególnym produktem finansowym? Dla osoby, która w swym życiu miała okazję pozyskać kredyt lub pożyczkę sprawa jest jasna i zrozumiała. Nowicjusz jednak może nie znać przyczyn dlaczego pożyczki bez zaświadczeń są tak bardzo popularne w naszym własnym kraju. W niniejszym wpisie postaramy się zilustrować trochę opisywane zagadnienie.

Każda osoba, która to chociażby jeden raz w swoim życiu decydowała się na bezpieczny kredyt lub pożyczkę wie doskonale, że przy staraniu się o konkretną sumę gotówki powinno się przedłożyć szereg dokumentów. Jednym z nich jest zaświadczeni o dochodach jakie odbieramy każdego miesiąca. Wówczas gdy jesteśmy czynni zawodowo to o takiego typu poświadczenie musimy się starać u pracodawcy. Natomiast jeśli już otrzymujemyświadczenie rentowe lub świadczenie emerytalne to wymagany jest dokument określający wysokość renty lub emerytury. Jednakże jeśli potrzebujemy pożyczki bez zaświadczeń to takiego rodzaju dokumentów nie musimy mieć. Choć należy posiadać świadomość, że takiego typu pożyczki będą obciążone stosunkowo wysokimi opłatami.