Pożyczka pod zastaw nieruchomości - prosta droga do dużej gotówki.


Już dzisiaj należy stwierdzić, że w minionym czasie spore zamieszanie na polskim rynku ofert kredytowych dokonała wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prymat w statystykach wiedzie pożyczka pod zastaw nieruchomości. Profesjonaliści wskazują na fakt, że coraz to większa grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zobowiązań poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i obeznanych doradców pożyczkowych nie ma w tym nawet minimalnego zaskoczenia. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję modyfikacji strategii przekazywania kredytów przez polskie banki. Dawno już minęły czasy, iż kredyt pozyskiwał właściwie każdy i to na tzw. „gębę”. Stało się to powodem znacznego podwyższenia zadłużeń przeterminowanych, to znaczy takich które były w sposób nieprawidłowy opłacane. W tym momencie strategia kredytowa jawi się być o wiele mocniej rygorystyczna. Uzyskanie kredytu w banku jest stosunkowo kłopotliwe i z tym trzeba łączyć to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak niezmiernie atrakcyjna.

Masa ludzi, które to nie orientuje się w problematyce finansów może z całą pewnością zapytać „Czymże różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Centralną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym 2-im przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Oprócz tego są dostrzegalne różnice w formalnościach jakie to powinniśmy załatwić aby pozyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona relatywnie mniejszymi formalnościami.