Pożyczki pod zastaw działki - rzeczy, które pożyczkobiorca wiedzieć musi podczas zaciągania


Pożyczki pod zastaw działki to wspaniały sposób aby w relatywnie krótkim czasie zdobyć znaczną sumę gotówki. W ostatnim okresie stały się one coraz bardziej popularne a krąg usatysfakcjonowanych konsumentów wzrasta w stałym rytmie.

Jakiego typu wytyczne pozostaje osiągnąć aby pozyskać popularną pożyczkę pod zastaw działki? W 1szej kolejności warto wskazać, że trzeba być właścicielem ustalonej partii obszaru tj. parceli. Wykorzystywane przez nas uprawnienie do nieruchomości winno być ustalone aktem notarialnym a w dziale II KW winniśmy widnieć jako jedyni posiadacze (jeśli jest kilku współwłaścicieli to wymuszona jest ich akceptacja przy spisywaniu umowy). http://podzastaw.org
pozyczka hipoteczna
W wypadku pożyczki pod zastaw działki, najlepsza okoliczność to takowa w której działka nie jest obciążona żadnym uprawnieniem jednostek trzecich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenie hipoteczne w kategorii IV ksiąg wieczystych).

Od wyceny zastawianej posiadłości jest zależna finalnie suma przekazywanej pożyczki pod zastaw działki. Dla przykładu jeśli jest to parcela budowlana to jej cena jest znacznie większa niźli np. obszaru rolnego. Z tej przyczyny inwestor jest skłonny udzielić pożyczki w większej wysokości z racji tego, że zabezpieczenie spłaty jest podobnie solidne.

Pożyczka pod zastaw działki jest całkowicie bezpieczna ponieważ do podpisania i potwierdzenie warunków umownych dochodzi w kancelarii Notariusza. Dzięki temu każda ze stron uzyskuje pewność, że wszystkie kwestie od strony prawnej pozostaną zrealizowane z właściwą pieczołowitością.