Filmler

Gişe yapmış filmler izleyiciyi büyük etkide bıraksa da aslında yaşam standartlarımızı da bu şekilde yönlendirmeye çalışabiliriz. Konu olarak filmler standartlar içerisinde herkese yayılsa da izleyicinin beğenisi en büyük etken olarak görünmektedir. Romantik filmler ya da Aksiyon filmler diye etken kılacağımız veya Dram filmler diye kategorize edebileceğimiz bütün filmler aslında kendi içlerinde birbirlerini farklı şekilde barındırmaktadır. Aksiyon filmlerin de büyük bir aşk ile yapılan kin ve nefretler ile çekime alınabilir. Farklı bir filmler olarak ise Romantik bir film ile izleyiciyi içerisinde aksiyona bağlamak aslında konunun en ince detaylarında gizleyerek işlenebilir hale getirilmeside olabilir.

Birbirine bağlı bir bütünlük olarak görünen her film aslında kendisine benzeyecek kategorileri dediğimiz üzere içerisinde barındırmaktadır. Filmlerin istekleri karşıya yansıtılması izleyicilerin ona odaklanması ile de belirlenmektedir. Bütünlüğü sağlayacak filmler nispeten açık ve alanen görünse de gizem filmlerinde bunu detaylı şekilde küçük parçacıklar heline izleyiciye verilerek aslında içerisinde aksiyon ve tarihin de geçmesini de sağlamaktadır.

Durumun bu denli birbirine zincirlerle bağlanması ile sinema izleyicileri sevdikleri türleri kendi alanlarında bir nevi ayırarak izlemek istediklerini belirlemiş oluyor. Bütün olarak bir film kitleyle buluşması halinde kendini çok iyi kanıtlar ise o film iyi bir gişe yapmış ve sinema severler halinde akılda kalıcı olarak yer edinecektir.