Kpss haberleri

Arkadaşlar, merkezi atama süresi bitmiş bulunuyor. Artık birkaç gün içerisinde sonuçlar belli olacak, elbette yine atanamayanlar üzülecek ve hayal kırıklığı yaşayacak. Ne yazık ki bu adaletsiz sistemde, çalışıp emek vererek kpss memur sınavından iyi puanlar alanlar değil, referans ve torpili kuvvetli olanlar bir yerlerde kadrolu olarak çalışma imkânı buluyor.
Ben yine de size ümitli olmanızı ve elinizden geleni yaptığınıza emin olana kadar işin peşini bırakmamanızı öneririm. Örneğin, açıktan atamalar bir iki güne kadar başlayacaktır. Elbette kurumların kendi kurallarına göre yapacağı bu atamalar da pek adalet gözetilmemektedir ancak yine de şansınızı denemenizde fayda var.
KPSS uygulamalarını ve atamalarını takip edenler bilirler. Açıktan atamalarda en çok memur alan kurum, Adalet Bakanlığı ve ona bağlı kurumlar, yani Yargıtay, Danıştay ve İdare Mahkemeleridir. Bu kurumların en çok yerleştirme yaptığı kadrolar ise zabıt katibi kadrosudur. Bu kadroya, uygulama sınavı ve onu müteakiben yapılan sözlü sınavlar ile personel alınmaktadır. Şu ana kadar, son birkaç yıldır Adalet Bakanlığı, her sene, en az 4-5 bin kadro açarak memur alımına devam etmektedir.
Bu sınava başvuru şartı ise ister lisans, ister ön lisans ve ister lise mezunu olun, fark etmeksizin, eğer 70 puan ve üzeri aldıysanız sizde şansınızı deneyebilirsiniz. Şimdi bazılarınızı duyar gibiyim, ben on parmak klavye kullanamıyorum diyorsunuz belki de. Evet, bu sınavda yarışabilmek için, ister q, ister f olsun, on parmak klavye kullanabiliyor ve seri olarak yazabiliyor olmanız gerekir. Çünkü uygulama sınavında sizden 3 dakika içinde en az 90 kelime yazmanızı isteyecekler. Ama bence denemeye değer.
Bunun için takriben, 30-45 içinde sizi bu seviyeye getirecek kurslar olmak ile beraber, benim bir zamanlar yaptığım gibi, sizlerde bu kurslara verecek param yok diyorsanız evde kendiniz de öğrene bilirsiniz. İsterseniz hemen,on parmak programı indirebilir ve çalışmaya başlaya bilirsiniz. Ben bu program ile çalışarak (tabi sabır ister, günde yaklaşık 4saat çalışıyordum) bir ay içerisinde bu sınavlara girebilecek potansiyele gelmiştim.
Vakit kaybetmeyin derim, göreceksiniz önümüzdeki günlerde, Adalet Bakanlığı ve bağlı kurumlar böyle sınavları ve şartlarını ilan etmiş olacaklardır. Ayrıca diğer kurumların işçi alımları için açmış oldukları ilanlarıda takip etmenizde yarar var.

siteye git