Opryskiwanie drzew owocowych - jakie używać?

Opryski drzew są jedną z metod konserwacji ogrodu, za ich pomocą zabezpieczamy zieleń nie tylko przed szkodnikami, ale i różnymi schorzeniami.

„W każdym ogrodzie niezależnie od jego wielkości, ilości oraz rodzaju uprawianych drzew, prędzej czy później pojawią się szkodniki. Obecność kilku mszyc lub innych owadów, degradujących rośliny i ich owoce, nie oznacza jednak, iż od razu powinniśmy uciekać się do takiego sposobu ochrony roślin. Opryski należy zacząć stosować, wtedy gdy szkodników jest bardzo dużo lub wtedy, gdy choroba, która zaatakowała roślinę, nie przemija przez długi czas i roślina samodzielnie nie może jej zwalczyć.” Informują nas specjaliści z Centrali Nasiennej

Zarówno owady, jak i schorzenia drzew usuwa się za pomocą różnych środków. Owady usuwa się, stosując insektycydy, czyli środki, które usuwają owady, na rynku znajdziemy produkty uniwersalne oraz przeznaczone zwalczania określonego rodzaju owadów, jak np. mszyce lub nasiennice trześniówki. Z kolei, gdy rośliny są zaatakowane schorzeniami, aby im pomóc, używamy odpowiednio fungicydy, lub bakteriocydy. Fungicydy to preparaty zwalczające schorzenia pochodzenia grzybiczego, bakteriocydy są używane, gdy rośliny atakują choroby bakteryjne.