Antalya Muratpasa

Muratpaşa Belediye

Ümit Uysaldan Başpehlivana Hediye!

654’üncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ni kazanıp Başpehlivan olan Muratpaşa Belediyesi Güreşçisi Orhan Okulu Antalya ‘da büyük coşkuyla karşılandı. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Başpehlivan Okulu’ya para ödülünün yanında bir de Dostoyevski’nin Suç ve Ceza adlı kitabını hediye etti.

Memleketine döndüğünde büyük bir coşkuyla karşılanan Orhan Okulu şunları söyledi: ‘’Bu başarıyı Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a ve tüm Antalya’lılara armağan ediyorum. Altın kemeri almanın mutluluğunu yaşıyorum.’’

Okulu, Döşemealtı Çıplaklı girişinde karşılanıp, Ümit Uysal ve Turgay Genç’le birlikte halkı selamladı. Yüzlerce aracın katıldığı konvoyla, vatandaşların büyük sevgi gösterileri arasında Muratpaşa Belediye’sine geldi. Son zamanlarda artan terör olayları nedeniyle  bir çok etkinliği iptal eden Muratpaşa Belediyesi, Okulu adına ufak ve sade bir tören düzenledi.

Güreşin kültürümüze ait olduğuna dikkat çeken Ümit Uysal, Başpehlivan Okulu’ya para ödülünün haricinde küçük hediyeler verdi.