Środki ochrony drzew - kiedy zastosować?

Opryski roślin są jedną z form konserwacji sadu, dzięki nim zabezpieczamy zieleń nie tylko przed insektami, jak i różnymi schorzeniami.

„W każdym ogrodzie niezależnie od jego wielkości, ilości oraz rodzaju uprawianych drzew, wcześniej lub później pojawią się insekty. Pojawienie się kilku mszyc lub innych owadów, niszczących drzewa i ich owoce, nie znaczy jednak, że od razu powinniśmy uciekać się do takiego sposobu ochrony roślin. Rozpylane środki ochronne powinno się zacząć stosować, wtedy gdy insektów jest dużo lub wtedy, gdy choroba, która zaatakowała roślinę, nie przemija przez długi okres czasu i roślina sama nie może jej pokonać.” Żródło sklep ogrodniczy.

Zarówno szkodniki, jak i schorzenia drzew zwalcza się za pomocą różnych środków. Owady usuwa się, stosując insektycydy, czyli środki, które likwidują owady, w sprzedaży znajdziemy produkty uniwersalne jak i dedykowane zwalczania konkretnego typu szkodników, jak np. mszyce lub nasiennice trześniówki. Natomiast, kiedy drzewa są zaatakowane chorobami, by im pomóc, stosujemy odpowiednio fungicydy, lub bakteriocydy. Fungicydy to środki zwalczające choroby pochodzenia grzybiczego, bakteriocydy stosuje się, kiedy rośliny atakują choroby pochodzenia bakteryjnego.