Nadczynność tarczycy symptomy choroby oraz przebieg leczenia

Przez nadczynność tarczycy rozumie się zespół różnorakich symptomów, pojawiających się z powodu nadmiernego wydzielania hormonów, przez gruczoł tarczycy, co jest spowodowane różnorodnymi schorzeniami tego narządu.

„Objawów nadczynności jest dużo, bardzo często nie pojawiają sie one równolegle, ale w oddzielnych odstępach czasu. Najczęściej odczuwanym z oznak nadczynności tarczycy jest bardzo duży spadek masy ciała, w efekcie wzmożonego wydzielania hormonów, organizm zaczyna intensywniej spalać kalorie,człowiek czujestale głód i równolegle chudnie. W wyniku wzmożonej przemiany materii mogą również występować biegunki” źródło Nadczynność Tarczycy.

Kolejnym objawem nadczynności jest duża wrażliwość na wysokie temperatury i nadmierna potliwość, z przyczyny zwiększonego metabolizmu, organizm wytwarza więcej ciepła i musi je wydalić, co powoduje zwiększoną wydzieleniem potu. Chorzy dotknięci nadczynność niedobrze znoszą gorąco.Poza objawami natury fizycznej są też takie dotykające psychiki człowieka, możemy spośród nich wymienić między innymi drażliwość i nerwowość, osoby dotknięte nadczynnością tarczycy mogą reagować złością z błahych powodów,źle reagować na wszelaką krytykę, kierowaną odnośnie ich osoby.

Nadczynność może też objawiać się nierówną pracą serca,które może przekształcić się nawet w niewydolność serca i z tej racji jest niebezpieczna. Oprócz tego u ludzi dotkniętych tą chorobą może pojawić się drżenie rąk i rozluźnienie mięśni nóg. Z dolegliwości skórnych można wymienić występowanie czerwonych, piekących zmian, między innymi na podudziach i stopach.

Nadczynność ponadto może przejawiać się nadwrażliwością lub pieczeniem oczu, wzmożonym łzawieniem w określonych warunkach, np. podczas silnego wiatru, u przedstawicielek płci pięknej mogą wystąpić nieregularne miesiączki, a nawet ich brak.