sinema fragmanları

Kayıp Kız eserinin de yazarı olan, GillianFlynn'ın aynı adlı romanından sinemaya uyarlanan ve gerilim filmi tutkunlarının soluksuz izleyeceği bir film: “Karanlık Yerler”.
Suç filmi örneklemesi de diyebileceğimiz, “Karanlık Yerler” filminin konusunu sizler için şöyle özetleye bilirim Sinema fragmanları
Libby Day,1985 yılında, Kansas City’deki çiftliklerinde, annesini ve iki ablasını kaybettiğinde henüz yalnızca beş yaşındadır. Bu katliamdan şans eseri kurtulup kaçabilen LibbyDay, için aslında bu tam bir kurtuluş değildir. Çünkü kaçış yolunda da, başına gelen ağır ve talihsiz olayları hayatından bir türlü silmeyi başaramaz.
Bugün artık otuzlu yaşlarında olan ve uzun yıllardır, bir katliam mağduru olarak kendisine yapılan bağış ve yardımlarla yaşayan LibbyDay için zor günler devam etmektedir. Ailesinin katledilmesi konusunda, o yıllarda satanist gruplar ile ilişkileri olduğu belirlenen abisi sorumlu tutulmuştur ve Libby o zamanlar 8 yaşlarında iken, cinayetleri bizzat gözü ile görmemiş olsa da, abisine karşı ifade vererek onun mahkûm olmasını sağlamıştır Dizi fragmanları
Olayın üzerinden 28 yıl geçmiş ve bu süre içinde, hapiste yatan abisini hiç görmemiştir. Libby artık tüm yaşananların üzerine bir çizgi çekmek istese de, gelen yardım paraları suyunu çekince bir işe girecek ve yeni gireceği bu iş onu yıllardır kaçmaya çalıştığı gerçekler ile karşı karşıya getirecektir. Evet, artık ailesinin, sır gibi katliamını çözmek Libby’ye düşecek ve olayların peşini bırakmayacaktır.
Çoğunlukla böyle romanlardan sinemaya uyarlama filmlere imzasını atan, Fransız yönetmen GillesPaquet-Brenner'i türün takipçileri, 2010 yılında, bir başka çok satan roman uyarlaması Sarah'sKey'den hatırlayabilir. Deneyimli yönetmen, iki saatlik film boyunca tüm noktaları birbirine bağlamayı başarsada, kimi zaman filmin sıkıcı gelebileceğini de söylemden geçemeyeceğim. Ufak ipuçları ile filmi sonuna kadar izletmeyi başarıp, merak etmemizi sağlasa da akıcılık yeterli gelmeyebilir sizlere. Yine de eğer korku ve gerilim seviyor iseniz izlemeye değecek bir film.
Bu noktada, filmin en büyük şansının, başta CharlizeTheron olmak üzere, NicholasHoult, ChloëGraceMoretz gibi önemli oyunculara sahip olması diyebilirim. İyi seyirler.

dizi fragmanları