Częste skurczeNasza porada

Nasza rada

Skurcze mięśni są bardzo przykre. podłoża skurczów mięśni mogą być bardzo wielorakie i często ich regularne zachodzenie to wyraz choroby.

Skurcze mięśni: żylaki

Odwiedź doktora i zastosuj się do jego porad. Poza tym nie noś podwiązek, skarpet z ciasnym mankietem, butów na bardzo wysokim obcasie. Nie zakładaj też nogi na nogę, nieraz zmieniaj położenie nóg. Po powrocie z pracy wypocznij przez pół godziny z nogami opartymi wyżej niż reszta ciała. Regularnie stosuj żele i maści wyciszające dolegliwości, np. z wyciągiem z kasztanowca.

Skurcze mięśni: niedostatek soli i minerałów

Pamiętaj, że pomóc może oliwka magnezowa wysoka wchłanialność przez skórę powoduje bardzo szybkie efekty!

O marnej kondycji żył mogą zdradzać lekkie kurcze, które przeważnie są prezentowane jako ból całych łydek. Gdy skurczom łydek akompaniuje obrzęk stóp lub kostek, może się okazać, że cierpisz na żylaki.

Niepokojące skurcze mięśni nóg, które pojawiają się niespodzianie, często w nocy, mogą sugerować zaburzenia gospodarki kwasowo-zasadowej i mineralnej krwi. Mogą być też skutkiem stosowania niepełnowartościowej diety lub odchudzania się specyfikami z niepewnego źródła, ze środkami moczopędnymi. Do takich dokuczliwości może także przyczynić się częste picie mocnej kawy, bo wypłukuje ona z organizmu potas i oliwa magnezowa magnez, które są nieodzowne mięśniom do efektywnego funkcjonowania. Gdy ich stopień jest zaniżony, pojawiają się skurcze.

Skurcze mogą pojawić się u każdego i w każdej chwili. Cierpienie, jaki im towarzyszy, jest powiązany z faktem, że mięsień kurczy się z kolosalną mocą i zostaje napięty przezmniej więcej minutę. Jakie mogą być przyczyny skurczów mięśni? Wyrazem jakich dolegliwości mogą być skurcze mięśni?

Ogranicz picie mocnej kawy, zażywaj regularnie preparaty witaminowe obejmujące magnez i potas, powróć do pełnowartościowego żywienia (ale nie objadaj się). Jeśli po miesiącu kurcze nadal będą się pojawiały, zgłoś się do lekarza. Być może konieczne będzie pomagające urozmaicenie deficytu pierwiastków i minerałów.