Skurcze mięśni

Skurcze mięśni mogą pojawić się u każdego i w każdej chwili. Ból, jaki im towarzyszy, jest związany z faktem, że mięsień kurczy się z sporą mocą i zostaje napięty przezblisko minutę. Jakie mogą być źródła skurczów mięśni? Wyrazem jakich dolegliwości mogą być skurcze mięśni?

Skurcze mięśni są bardzo niepokojące. Przyczyny skurczów mięśni mogą być bardzo rozmaite i często ich regularne następowanie to oznaka choroby.

Skurcze mięśni: żylakiPamiętaj, że pomóc może olejek magnezowy wysoka wchłanialność przez skórę powoduje bardzo olejek magnezowy szybkie efekty!

O kiepskiej kondycji żył mogą oznaczać lekkie kurcze, które przeważnie są cechowane jako ból całych łydek. Gdy skurczom łydek akompaniuje obrzęk stóp lub kostek, może się okazać, że cierpisz na żylaki.

Nasza porada

Odwiedź lekarza i zastosuj się do jego porad. Do tego nie noś podwiązek, skarpet z olej magnezowy ciasnym mankietem, butów na bardzo wysokim obcasie. Nie zakładaj też nogi na nogę, wielokrotniemodyfikuj położenie nóg. Po powrocie z pracy odpocznij przez pół godziny z nogami opartymi wyżej niż reszta ciała. Regularnie stosuj żele i maści uspokajająceniedogodności, np. z wyciągiem z kasztanowca.

Skurcze mięśni: brak soli i minerałów

Bolesne skurcze mięśni nóg, które pojawiają się znienacka, często w nocy, mogą sugerować zaburzenia gospodarki kwasowo-zasadowej i mineralnej krwi. Mogą być też skutkiem stosowania niepełnowartościowej diety lub odchudzania się medykamentami z niepewnego źródła, ze środkami moczopędnymi. Do takich przypadłości może także doprowadzić częste picie mocnej kawy, bo wypłukuje ona z organizmu potas i magnez, które są konieczne mięśniom do efektywnegodziałania. Gdy ich poziom jest zaniżony, pojawiają się skurcze.

Nasza wskazówka

Ogranicz picie mocnej kawy, przyjmuj regularnie preparaty witaminowe obejmujące magnez i potas, wróć do pełnowartościowego odżywiania (ale nie objadaj się). Jeśli po miesiącu kurcze nadal będą się pojawiały, zgłoś się do doktora. Być może potrzebne będzie pomagające urozmaicenie niedoboru pierwiastków i minerałów.