Jak zaprojektować kreatywne i logotyp.

Logo jest ważnym aspektem tworzenia obrazu firmy, może przyciągać ludzi i pozostać w ich pamięci lub sprawić iż nikt nie zwróci na nie uwagi, w artykule poniżej omówimy wszystkie cechy atrakcyjnego loga.

Wiele ludzi myli pojęć logotyp i logo, uznając je niepoprawnie za to samo, otóż nie jest to prawdą, logo składa się z dwóch części - sygnetu, czyli grafiki oraz logotypu czyli tekstu, który jest w większości przypadków nazwą marki. Czasami loga składają się tylko z sygnetu, bądź samego logotypu, możliwości jest wiele.

Nim przejdziemy do projektowania logo, profesjonaliści polecają zrobienie tzw. mapy skojarzeń, czyli pozbierać wszystkie słowa i wyrażenia, które są związane z marką lub jej sektorem działalności. Następną czynnością, jaka usprawni nam stworzenie loga jest zapoznanie się z identyfikacją wizualną podobnych marek, czyli przejrzenie stron i sklepów WWW konkurencji, co ułatwi nam rozeznanie się w obecnych trendach i tendencjach. Wielu designerów na początku szkicuje rys projektu na kartce, następnie, mając konkretny projekt, przerzuca go do programu graficznego.Atrakcyjne logo powinno mieć kilka podstawowych cech. Po pierwsze być klarowne, każdy, kto na nie rzuci okiem powinien szybko odczytać nazwę firmy, zatem litery nie powinno być za małe, istotne też aby grafika miała dobrą jakość. Logo powinno być proste i związane z tematyką marki, dzięki temu, zyskuje ona spójność. Logo powinno też budzić w odbiorcach pozytywne skojarzenia, gdyż wtedy chętniej zwiążą się oni z firmą na dłużej. Zaletą loga, jest też ciekawy design, który ściągnie wzrok i nowych klientów.