Jak wykreować kreatywne logo.

Logo jest ważnym aspektem budowania wizerunku firmy, jest w stanie zainteresować klientów i pozostać w ich pamięci lub sprawić iż nikt nie zwróci na nie uwagi, w tekście poniżej przedstawimy wszystkie cechy atrakcyjnego loga.

Bardzo wiele ludzi myli pojęć logotyp i logo, uznając je błędnie za to samo, otóż tak nie jest, logo składa się z dwóch części - sygnetu, czyli grafiki oraz logotypu czyli napisu, będącego w większości przypadków nazwą marki. Czasami loga składają się tylko z sygnetu, bądź samego logotypu, wariantów jest dużo.

Zanim przejdziemy do projektowania logo, profesjonaliści polecają stworzenie tzw. mapy skojarzeń, toteż zebrać wszystkie słowa i zwroty, które są powiązane z firmą albo jej branżą. Następną czynnością, która ułatwi nam stworzenie loga jest zaznajomienie się z identyfikacją wizualną innych firm, czyli przejrzenie stron i sklepów internetowych konkurencji, co ułatwi nam rozeznanie się w aktualnych trendach i tendencjach. Większość grafików na początku szkicuje zarysy projektu na kartce, dopiero potem, mając konkretny projekt, przerzuca go do programu graficznego.Atrakcyjne logo powinno mieć kilka podstawowych cech. Po pierwsze być czytelne, każdy, kto na nie spojrzy powinien szybko przeczytać nazwę marki, zatem znaki nie mogą być za małe, ważne też by grafika miała dobrą jakość. Logo powinno być zrozumiałe i związane z tematyką firmy, dzięki temu, zyskuje ona spójność. Identyfikacja wizualna powinno również budzić w klientach pozytywne skojarzenia, ponieważ wtedy chętniej zwiążą się oni z firmą na dłużej. Atutem loga, może być też ciekawy design, jaki przyciągnie wzrok i nowych klientów.