Jak stworzyć designerskie logo.

Logo jest podstawą budowania obrazu marki, może przyciągać ludzi i zapadać w ich pamięć lub spowodować że nie będzie przykuwać uwagi, w artykule poniżej omówimy wszystkie cechy dobrego loga.

Wiele ludzi nie rozróżnia pojęć logotyp i logo, uznając je niepoprawnie za to samo, otóż tak nie jest, logo składa się z dwóch elementów - sygnetu, czyli znaku graficznego i logotypu czyli tekstu, który jest na ogół nazwą firmy. Czasami loga składają się tylko z sygnetu, bądź samego logotypu, możliwości jest wiele.

Nim przejdziemy do projektowania logo, zawodowcy polecają zrobienie tzw. mapy skojarzeń, toteż pozbierać wszystkie słowa i zwroty, które są związane z marką albo jej branżą. Kolejną czynnością, która ułatwi nam stworzenie loga może być zaznajomienie się z identyfikacją wizualną innych marek, zatem przejrzenie stron i sklepów WWW konkurencji, co ułatwi nam rozeznanie się w obecnych trendach i tendencjach. Wielu designerów najpierw tworzy zarysy projektu na kartce papieru, następnie, mając konkretny projekt, przerzuca go do komputera.Atrakcyjne logo musi posiadać kilka fundamentalnych cech. Po pierwsze być czytelne, każdy, kto na nie rzuci okiem powinien bez problemu przeczytać nazwę firmy, zatem znaki nie mogą być za małe, istotne też aby grafika miała dobrą jakość. Logo powinno być zrozumiałe i powiązane z tematyką firmy, dzięki temu, zyskuje ona spójność. Identyfikacja wizualna powinno również budzić w klientach dobre skojarzenia, ponieważ wtedy chętniej zwiążą się oni z firmą na dłużej. Zaletą loga, może być też ciekawy design, który ściągnie wzrok i potencjalnych odbiorców.