intercontinental.com.tr

HOTELS

Zamana meydan okuyan güzelliğiyle dünyanın en eski şehirlerinden biri olan İstanbul'a geldiğinizde büyülenirsiniz. Uğruna savaşlar yapılan sayısız medeniyet ve imparatorluğa ev sahipliği yapan bu şehir birçok şair ve sanatçıya da güzelliği ile ilham kaynağı olmuştur. İstanbul otelleri nde kendinizi tarihin ve modern zamanların harmanlandığı bir masalın içinde hissedersiniz. İki ayrı kıtayı birbirine bağlayan, enfes manzarasıyla Boğaz'a doyabilir ya da eski zamanlardan bu yana ticaretin, otantik baharatların ve alışverişin kalbinin attığı Eminönü ve Kapalı Çarşı'da kendinizi kaybedebilirsiniz.

 

Peki yurtiçinden ya da yurtdışından gelen bir turist olarak İstanbul 'u yaşamak için nerede kalmalısınız? Bana sorarsanız yerleşim yeriniz Avrupa Yakası'nda olmalı. Çünkü tarihi müzeler, eğlence ve alışveriş mekanlarının daha yoğunluklu olarak konumlandığı bölüm Avrupa Yakası'dır. Biraz daha ayrıntıya girersek Avrupa Yakası'nda kendinize lokasyon olarak Taksim otelleri ni seçmeniz sizler için son derece avantajlı olacaktır.

 

Taksim'in hareketliliği, renkliliği, insanları sizi anında sarar. Tıpkı bir kez sahne tozunu yutanların sahneden vazgeçemediği gibi, bir kez Taksim'i yaşayanlar da  artık ondan vazgeçemezler. Her türlü eğlence ve zevke hitap eden seçenekleri barındırır. İsterseniz son derece klas bir lounge da yemeğinizi yiyebilir, dilerseniz de bir türkü barda doyasıya eğlenebilirsiniz. Taksim'de bulunan gece kulüpleri genellikle sabahın ilk ışıklarına kadar eğlenceye devam eder. İstiklal Caddesi 7/24 yoğun olan, genç bir ruha sahiptir. Bir kaldırım taşında oturup etrafı izlemenin bile zevki başkadır. Bunun haricinde Taksim'de bulunan yeme-içme mekanları da neredeyse 7/24 hizmet vermektedir. Asmalı Mescid, Küçük Beyoğlu, Çiçek pasajı gibi her çağa hitap eden eğlence kaynakları Taksim'i besleyen nehirlerdir.

 

Tüm bunları yaşamak için Taksim'in merkezinde kalmak avantajlı olacaktır. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi tercih InterContinental İstanbul hotels olacaktır. Otel Taksim Meydanı'na yürüme mesafesinde, Gezi Parkı'nın yanında konumlanmaktır. Bu sebeple eğlence sonrası geri dönüş problemi yaşamayacağınızdan, aklınız yalnızca geçireceğiniz keyifli saatlerde olacaktır.