falconelektronik.com

falcon

Dinlenme tesisleri; uçak kullanmadığınız sürece nereye seyahat ederseniz edin yolculuğun değişmez duraklarından birisidir. Otobüslerin, kamyon ve tır şoförlerinin yanı sıra bireysel şoförlerin de olmazsa olmazı olan bu tesislerin birçok alternatifi vardır.

 

Nerede dursak, nerede mola versek sorularını, temiz bir yer cevabı karşılar. Bilhassa tuvalet temizliği mevzu bahis olan dinlenme tesisinin tüm hijyen kriterleri hakkında bilgi verir. Tuvaleti temiz olmayan bir yerde duraklayan müşteri; burası hijyenik bir işletme değil, burada bir şey yenilip içilmez, deyip tesisi terk eder, yemek yeme, çay içme gibi mola ihtiyaçlarını başka yerde karşılamak üzere yola koyulur.

 

Bir müşteriyi kaybetmemek için sadece tuvalet temizliği yeterli değildir elbette. Geçen sene haberlere konu olan bir olay şöyle gelişmiştir:

Dinlenme tesislerinin çocuk parkında bir çocuk yılan sokması sonucu hayatını kaybetmiştir. Bu tür yerler genellikle açık arazi üzerine kurulduğu için yılan, fare ve bilumum haşereye açık mahallerdir. Bunun yanı sıra bu tesisler şehir merkezlerinden çok uzakta olduğu için de yılan, akrep sokması gibi tehlikeli ve acil müdahale gerektiren durumlarda hastayı hastaneye vaktinde yetiştirmek mümkün olmayacağı için vakıanın sonuçları kaçınılmaz olarak ölüm ile sonuçlanmaktadır. Ve yukarıda bahsettiğimiz yılan sokması ile hayatını kaybeden çocuğun ailesinin, müesseseye açtığı dava; iş yerinin gerekli önlem ve tedbirleri almadığı kararı çıkarılarak tazminat ödenmesi ile neticelenmiştir. falcon fare cihazı

falcon-2

Dinlenme tesislerinde fare, yılan ve haşeratın sık görülme durumuna sebep olan etmenler;

Bu tesislerin yerleşim yerlerinden uzak, açık araziler üzerine kurulması,

Tesislerdeki oto yıkamanın sularının oluşturduğu göletlerin haşere ve fare üretmesi,

Yine oto yıkama sayesinde cama yapışıp ölen böceklerin yere düşmesi ve ölü böcekleri yemeye gelen haşerat,

Yerleşim yerinden uzakta kurulan tesislerin kanalizasyon sistemi olmayıp lağım çukuru kazmaları, bunun mukabilinde lağım faresi başta olmak üzere birçok haşerata davetiye çıkarmalarıdır. falcon elektronik cihazları

Bu durumlarda haşere, fare ya da yılan ile karşılaşan bireysel müşteri bir daha aynı yere uğramadığı gibi, hem internet yolu ile hem de viral yoldan yayarak başkalarının gelmesine de mani olmaktadır.

Bireysel müşteri haricinde otobüs yolcularından büyük bir kısmı sırf otobüsün durakladığı dinlenme tesisini beğenmediği için başka bir firmadan bilet almayı tercih edebilmektedir.

 

Tüm bu sebepler göz önüne alındığında müşteri kaybetmemek ve sonucu ölüm olabilecek ve hatta tesisi kapanma noktasına kadar götürebilecek bir ölüm vakıasından kaçınmak adına müesseselerin haşere ile mücadele yöntemlerine başvurması şarttır.

 

Mücadelede bu tesisler için açık ya da kapalı alanda yüzde yüz etki sağlayabilecek yeni nesil teknoloji ile üretilmiş Ultrasonik fare, yılan ve haşere kovucu cihazlarımız ile Falcon haşere cihazı ailesi olarak sektörde lider bir firmayız.

Uzmanlarımız bizzat yerinde keşif yaparak tek seferde bu sorundan kurtulmanız için en uygun cihazı belirleyebilirler. www.falconelektronik.com