Tiv İç Mimarlık

Tiv İç Mimarlık
İstanbul mimarlık, bir iç mekanı fonksiyonel ve estetik olarak en uygun şekilde düzenlemeyi amaçlayan meslektir. Ancak tek cümlede anlatıldığı kadar kolay olmayan mesleğin çok ince detayları vardır. Güzel sanatların etkisiyle hareket ederek yapısal sınırlandırmalar altında en ekonomik çözümleri sunmak günümüz Türkiye'sinde çok da kolay değil. Proje aşamasında kullanımı hayal edip doğabilecek sorunlara çözüm sunabilme sanatsal yeteneğin haricinde bir kabiliyet gerektirmektedir. 

1925 yılından beri ülkemizde eğitimi verilmekten olan iç mimarlık günümüze kadar oldukça gelişmiş olmakla birlikte çeşitlilik göstermektedir. İç mimarlık dekorasyon alanına ait bir çok örneği çevremizde görmekteyiz. Bazılarına imrenerek bakarken bazılarını da rahatça eleştirebiliyor olmamızın aslında tek bir sebebi var. Her bir proje, alanı / mekanı kullanacak olanların istek ve ihtiyaçlarına göre hazırlanmaktadır. Bir kişiye göre gereksiz olan bir detay bir başkasının yaşamını kolaylaştırabilecek bir detay olabilir. 

İşin uzmanlık kısmı burada devreye girer. Sadece tasarım olan, kullanımı önemsemeyen mimariler ön planda görünebilir ancak günlük hayat tercihleri farklıdır. Fonksiyonellik, kullanım rahatlığı gibi konuları tasarım ve dekorasyon bakımından optimum seviyelerde buluşturabilen iç mimarlık ofisleri en çok tercih edilenlerdir. 

70'li yıllardan bugüne sektörde hizmet vermekte olan Tiv İnşaat Mimarlık, kaliteyi uygun fiyatla sunmakla birlikte müşteri memnuniyetini öncelik edinmiştir. İnşaat sektöründe Türkiye'nin önce gelen firmalarına hizmet vermiş olup arsa projelendirme iç mimarlık dekorasyon projelendirme ve konsept danışmanlığı da verdiği hizmetlerden bir kaçıdır. Tasarım ve dekorasyon konusunda güvenilir kişilerin da onayını almış olan firma İstanbul ağırlıkta olmak üzere Türkiye'nin her bölgesinde hizmet vermiş ve hala vermeye devam etmektedir. Modern tasarımları günlük hayatla buluşturan kadrosuyla kesinlikle fonksiyonellik ve tasarım dengesini en iyi kuran firmalardan birisidir. 

Tiv İnşaat Mimarlık deneyimli ve nitelikli ve genç kadrosuyla inşaat, tasarım ve projelendirme hizmetlerinin yanı sıra, firmanın yıllardır sektörde kazandığı tecrübeyi paylaşmayı amaçlayarak danışmanlık hizmeti de vermektedir. Yaratıcı çözümler ve kaliteli hizmeti, müşteri memnuniyetini öncelik edinerek vermektedir. 

İç mimari sadece tasarım demek değildir. Bunun farkında olup bu yönde hizmet veren firmaların sayısı da oldukça az. Fabrikasyon bir mekanda yaşamaktansa kişiye özel, hayatı kolaylaştıran tasarımlar için iyi ve güvenebileceğiniz bir mimarla çalışmak çok önemli.