fashionable V Kamenárskej Výrobe

Hlavnou činnosťou kamenárstva APIS s.r.. je kamenárska a malá stavebná výroba Zaoberáme sa spracovaním rôznych druhov prírodných materiálov ( žula , mramor , štiepané prírodné materiály..) Prírodný kameň dovážame z celého sveta (Grécko, Taliansko, India, Čína, Brazília, Turecko, Česká republika i z nášho Slovenska. Okolo námestia stáli domy, ktoré boli výraznými príkladmi kamenarstvo bratislava jednohroby dvojhroby bohatej meštianskej architektúry konca 18. a začiatku 19. storočia s množstvom vynikajúcich architektonických detailov (kamenárske práce, umelecky kuté mreže, maľovaná výzdoba interiérov, vyrezávané drevené obloženie stien). Spracovanie kameňa, výroba a predaj náhrobných kameňov, dosky s kameňa, kuchynské linky z kameňa, kúpel´ne z kameňa, schody z kameňa na mieru.

Výroba peèiatok, tlaè vizitiek, kopírovanie, viazanie dokumentov, laminovanie, tlaè publikácii, výroba a tlaè pohladníc, potlaè pohárov, trièiek a vankú?ov, výroba originálnych darèekov z fotografií. Výroba odevov:športových/hokejové,futbalove dresy-sublimácia,minidresy/, špeciálne/montérky-mofoz,proban,zváracské monterky,zdravotný odev,blúze kombinézy/ pracovných,reklamných/podložky pod myš,rohožky,tašky/ ,hokejové dresy, futbalové dresy,minidresy, cyklodresy,basketball, motodresy.

Aj tento rok sa so svojimi skúsenosťami podelia renomovaní a úspešní zahraniční architekti udržateľnej architektúry ako francúzsky architekt Jean-Philippe Vassal, architekt z londýnskej kancelárie Roddy Langmuir, či architekt Aleš Papp a ďalší významní predstavitelia udržateľnej architektúry. Partnermi konferencie sú top spoločnosti a inštitúcie zo slovenského stavebníctva i architektúry, ktoré svojimi firemnými aktivitami prispievajú k osvete v oblasti udržateľnosti v architektúre a vo výstavbe.

Postupne sa orientuje aj na spracovanie kameňa pre stavebný priemysel (parapetné dosky, komínové čiapky, schody,...). Portfólio firemných služieb dopĺňa montáž žalúzií, roliet, sietí proti hmyzu, výroba reklamných tabúľ a pieskovanie ornamentov do skla. Kamenárska výroba vyžadovala pomerne rozsiahle dvory, kde sa pracovalo celý rok pod holým nebom. Výroba interierových a vchodových dverí z masívného dreva, vstavané skrine, nábytok kuchynský, obývací a iný nábytok. Kamenárska výroba v Oravskom Bielom Potoku i na dolnej Orave pretrváva, v drobnom.

Anketa Stavba storočia bola vyhlásená na zviditeľnenie slovenskej architektúry a stavebníctva prostredníctvom najvýznamnejších stavieb 20. storočia so zámerom poukázať na nezastupiteľnosť stavebníctva v slovenskej ekonomike s konečným cieľom podporiť a oživiť výstavbu na Slovensku, ako aj prezentovať architektúru a stavebníctvo pri tvorbe a ochrane životného prostredia ako odraz kultúry nášho národa.